"...isszonyú magyar honvágyam van..."

2017.09.11.

Erzsébet királyné születésének 180., első magyarországi látogatásának 160., magyar királynévá koronázásának 150. évfordulójának alkalmából nyitottak emlékkiállítást a Bodrogközi Múzeumporán 2017. szeptember 9-én.

A kiállítást Tóth Andrásné, szolnoki magángyűjtő tulajdonában lévő tárgyakból, közöttük számos eredeti darabból állították össze.
Az ünnepi megnyitón Szabóné Horváth Eszter köszöntötte a város elöljáróit és a megjelent vendégeket.
Vámosi Katalin művészettörténész-muzeológus, a miskolci Herman Ottó Múzeum munkatársa osztotta meg gondolatait Erzsébet királynéról.
Tóth Andrásné és a királynét megformáló Kordásné Szász Melinda, Erzsébet királyné leveleiből olvastak fel a vendégeknek.
A megnyitót követően a vendégek megtekinthették a kiállítást, valamint kötetlen beszélgetés formájában oszthatták meg gondolataikat a gyűjtővel.

A kiállítást november 5-ig látogatható a Bodrogközi Múzeumportán.