2017.09.26. - Történelmet kézbesítünk

2017.09.27.

A Postamúzeum és a Magyar Posta utazó kiállítással emlékezik az önálló magyar posta megalakulásának 150. évfordulójára.

A Magyar Posta egyik teherautójában berendezett kiállítása május 4-én indult országjáró útjára, hogy felkeresse azokat a településeket, amelyeken 150 éve postahivatal nyílt meg.

Bár a cigándi postahivatal nem az éven ünnepli ezt az évfordulót, a kiállítás 2017. szeptember 23-án ellátogatott városunkba és a Bodrogközi Múzeumporta előtti parkolóban várta a látogatókat

A kiállítás bemutatja a függetlenné válás történetét, a posta egyesítését a távíróval és távbeszélővel, valamint azt, hogy hogyan alakult ki a századfordulóra a világ egyik legjobb postaszolgálata. A legmodernebb kiállítási technika, az Augmented Reality segítségével 150 éves múltunk egy jellegzetes figuráját is a teherautóba varázsoltuk, aki így életnagyságban, szemtől-szemben jelenik meg a látogatóval.

Forrás: www.postamuzem.hu