2018. október 01. – 2019. április 01.

hétfő - zárva

kedd - 10.00 - 16.00

szerda - 10.00 - 16.00

csütörtök - 10.00 - 16.00

péntek - 10.00 - 13.00

szombat - előzetes egyeztetés alapján

vasárnap - zárva

2018.04.29. - Zöldágjárás

2018.05.03.

Ragyogó időben rendezték meg Cigándon a hagyományos Zöldágjárást 2018.április 29-én.

A rendezvényen résztvevők a Bodrogközi Múzeumportától indultak el felpántlikázott zöld ágakkal. A református templomhoz érkezve a felvonuló táncos lányok bemutatták a hagyományos cigándi zöldágjárást Téglás Dezső citera kíséretére, majd Kristóf István református lelkész köszöntötte a felvonulás és a gyülekezet tagjait. A felvonuláson, a táncosokon és a vendégeken kívül a Cigándi Tündérkert Óvoda gyermekei és óvónői is részt vettek.
A múzeumportára visszaérkezvén egy rövid szünetet követően kezdődött a színpadi program.
Köszöntőt mondott Szabóné Horváth Eszter, a Bodrogközi Múzeumporta vezetője.
A köszöntőt követően a lengyelországi Kolaczyce-ből,az ukrajnai Lembergből, az erdélyi Körösfőről érkezett csoportok, valamint a cigándi Sarkantyús Néptáncegyüttes táncos bemutatója szórakoztatta a jelenlévőket.
A rendezvény ideje alatt a kilátogatók kézműveskedhettek, lovagolhattak, íjászkodhattak, népi játékokkal játszhattak, állatokat simogathattak és megtekinthették a Bodrogközi Múzeumporta kiállításait.