2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

2018.09.15. - XIII. Bélesfesztivál

2018.09.18.

Nagyon jó időben, nagyon nagy érdeklődéssel övezve rendezték meg a XIII. Bélesfesztivált Cigándon 2018. szeptember 15-én.
A Bodrogközi Múzeumportán megtartott rendezvényen az idén is színes programelemekkel várták a látogatókat.

Az esemény megnyitóján köszöntőt mondott Csáki Balázsné, a Bodrogközi Múzeumporta nagykövete, Szabóné Horváth Eszter, a Bodrogközi Múzeumporta vezetője, Oláh Krisztián, Cigánd város polgármestere. A fesztivált megnyitotta Dr. Hörcsik Richárd, Abaúj-Zemplén országgyűlési képviselője.
A köszöntőket követően „A Bodrogköz Tájmúzeumáért” Alapítvány önkéntesei vehettek át oklevelet a szervezőktől.
A tavalyi évhez hasonlóan, az idén is a fesztivál része volt a Bodrogközi Többcélú Kistérségi Társulás Szociális Szolgáltató Központ Idősek Klubja Találkozó, ahol a térség nyugdíjas klubjai (Alsóberecki, Bodroghalom, Dámóc, Cigánd, Felsőberecki, Karcsa, Karos, Kisrozvágy, Nagyrozvágy, Pácin, Révleányvár, Ricse, Semjén, Tiszakarád, Tiszacsermely, Zemplénagárd) mutatkoztak be egy-egy rövid táncos, zenés, prózai műsorral.
A kulturális programban a cigándi művészeti csoportok közül részt vett a Csárdás Citera Zenekar és Asszonykórus, a Sarkantyús Néptáncegyüttes és a Cigándi Gyermek Tánccsoport is. Vendégszerepelt a Debreceni Helyőrségi zenekar és a Lit Family. Színpadra lépett a stand up műfaj képviselője Ricsifiú, valamint Kocsis Janika, aki mulatós zenéjével tette fel a koronát a kiváló hangulatú rendezvényre.
A nap folyamán kiegészítő programokként a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár–statikus, fegyver, harc és gépjármű bemutató, dinamikus harcászati bemutatóján, valamint a Magyar Honvédség 54. Veszprém Radarezred 3. Gerinc Radar Mérőpont (Bánkút)–alegység bemutatóján vehettek részt az érdeklődők.
A HÍR védjegyes gasztronómiai termékeket Aldebrő, Csernely, a tuzséri Alma Nyugdíjas Klub és Cigánd delegációja mutatta be.
Az idén először a „Fesztivál bélese” címért pályázatot hirdettek, melyre nagyon sok finom, különböző technikával készült sütemények érkeztek be.
A zsűriben Bánné dr. Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Értéktár elnöke, dr. Juhász Tiborné, a Hagyományok Ízek Régiók Bizottság tagja, az agrárminisztérium képviselője, Gál Béláné, illetve Stumpf Attila, a Cigándi Járási Hivatal vezetője foglaltak helyet.
Az értékelő bizottság az alábbi sorrendet állította fel két kategóriában:
I. kategória - Sütemények:
1. helyezett: Tiszacsermely Idősek Klubja
2. helyezett: Kisrozvágy Idősek Klubja
3. helyezett: Karos Idősek Klubja
Különdíj: Bodroghalom Idősek Klubja és Felsőberecki Idősek Klubja

II. kategória – Kelt bélesek és rétesek
1. helyezett: Almás rózsa kalács - Tuzsér
2. helyezett: Karcsai Idősek Klubja
3. helyezett: Gálné Király Krisztina
Különdíj: Semjén Idősek Klubja és Nagyrozvágy Idősek Klubja
A szervezők nevében szeretnénk megköszönni minden dolgozónak, önkéntesnek, fellépőnek és minden közreműködőnek az alázatos munkáját, akik nélkül nem jöhetett volna létre a térség egyik meghatározó rendezvénye.