2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

2019.11.16. - III. Sőregi emlékülés

2019.11.19.

Cigánd Város Önkormányzata és A „Bodrogköz Tájmúzeumáért” Alapítvány harmadik alkalommal szervezte meg a Sőregi emlékülést. Az ünnepi eseményt 2019. november 16-án tartották meg a Bodrogközi Múzeumporta Sőregi-házában.

A rendezvényen részt vett Oláh Krisztián polgármester, Tóth János alpolgármester, dr. Szepesy Márk jegyző, a képviselő-testület tagjai, valamint a város intézményeinek vezetői, civil szervezeteinek képviselői.
A megjelent vendégeket Kovács Gábor közösségfejlesztő köszöntötte.
Ezt követően Csáki Balázsné, A „Bodrogköz Tájmúzeumáért” Alapítvány kuratóriumi elnöke, a Bodrogközi Múzeumporta nagykövete emlékezett meg Sőregi Márton, egykori kántortanítóról és fiáról, Sőregi Jánosról, aki városunk szülöttje, a debreceni Déry Múzeum egykori igazgatója volt.
Kovács Gábor közösségfejlesztő Janka András néhai cigándi pedagógus születésének 100. évfordulója alkalmából tartott prezentációt.
Viga Gyula néprajzkutató, nyugalmazott egyetemi tanár gondolatai következtek, melyet az Újabb tanulmányok Cigánd múltjáról című kiadvány szerkesztőjeként osztott meg az emlékülés résztvevőivel. Majd a tudományos kötet két szerzőjének könyvbemutató előadása következett: Takács Péter történész, nyugalmazott egyetemi tanár Cigánd elmúlt két évszázadáról, míg Páll István nyugalmazott múzeumigazgató, néprajzkutató Cigánd népi építészetéről tartott előadást.
A szervezők nevében köszönjük a támogatók, előadók, dolgozók közreműködését. Nélkülük nem jöhetett volna létre ez az emelkedett hangulatú rendezvény.