Telefon: +3620-519-7200 és +3630-700-9159

vasárnap - Zárva

2020.10.03. - Bélesfesztivál

2020.11.09.

Tizenötödik alkalommal rendezték meg a Bélesfesztivált Cigándon, 2020. október 3-án.
A rendezvénynek már hagyományosan a Bodrogközi Múzeumporta adott otthont.

Az esemény rendhagyó volt, hiszen idén ünnepli fennállásának huszadik évfordulóját a falumúzeumot támogató „A Bodrogköz Tájmúzeumáért” Alapítvány.
A fesztiválra kilátogatók számos helyi gasztronómiai különlegességet kóstolhattak, a gyerekeket ugrálóvár és trambulin várta az udvaron, valamint a porta kiállításait is megtekinthették az érdeklődők.

Az ünnepélyes megnyitón köszöntőt mondott Oláh Krisztián, Cigánd Város polgármestere, Bánné dr. Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke és dr. Hörcsik Richárd, Abaúj-Zemplén országgyűlési képviselője.

A színpadon fellépett a Cigándi Tündérkert Óvoda csoportja, a Csárdás Citerazenekar és Asszonykórus, a Bodrogközi Cigányzenekar, a Cigándi Gyermektánccsoport, az Avas Néptáncegyüttes, a Zsolca Táncegyüttes, a Zemplén Táncegyüttes, a Matyó Néptáncegyüttes, a Sarkantyús Néptáncegyüttes, Kalocsai Zsuzsa, Jászai Mari-díjas érdemesművész, a TriAngel Majorette Tánccsoport és a Sárospataki Alapfokú Művészeti Iskola moderntánccsoportja.

A rendezvény zárásaként a fiatalok körében nagy népszerűségnek örvendő T Danny lépett fel, aki még tovább fokozta a fesztivál addig is kiváló hangulatát.

A szervezők nevében szeretnénk megköszönni minden közreműködőnek, fellépőnek a részvételt és a segítséget, nélkülük nem jöhetett volna létre ez a sikeres rendezvény.