2022. április 1- től  2022. november 30-ig

Vasárnap:            09 - 17 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

2022.04.30. - Zöldágjárás - Minden, ami TÁNC - Cigánd!

2022.05.02.

„A tánc zene nélkül annyi, mint az éneklés szavak nélkül” – Jean Georges Noverre
Városunk népi örökségekben igen gazdag. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a számtalan népdal, szőttes, használati tárgy, népi játék és a világszerte ismert cigándi tánc, a keménycsárdás.

Városunkban működő művészeti csoportok, oktatási és kulturális intézmények, civil szervezetek, gondoskodnak arról, hogy ez az örökség továbbra is fennmaradjon. Az elmúlt években új táncművészeti ágazatok, mint a moderntánc, a klasszikus balett, a majorette is létjogosultságot nyert településünkön. E táncműfajok sikerei új szintre emelték városunk eddig is színes táncéletét.

Ezt a sokszínűséget hivatott bemutatni 2022. április 30-án, a Tánc Világnapja alkalmából megrendezett táncművészeti bemutató, mely kezdeményezője Oláhné Fojdl Adrienn táncpedagógus volt. Az eseménynek a Bodrogközi Múzeumporta szolgált méltó keretet.

A nagyszabású rendezvény a résztvevők felvonulásával vette kezdetét. A református templom előtt, Kristóf István lelkész mondott áldást. A hagyományoknak megfelelően, a néptáncos lányok előadták a cigándi zöldágjárást, Téglás Dezső citerakíséretére.

A Múzeumportára visszaérkezve Csáki Balázsné, a Bodrogközi Múzeumporta nagykövete köszöntötte a megjelent vendégeket és táncosokat.

A színpadi bemutatók sorát az óvodások játékfűzése nyitotta meg, majd a Kántor Mihály Általános Iskola nyolcadikos tanulói mutatták be keringőjüket és salsájukat.

Ezután a klasszikus balett, moderntánc csoport, a Cigándi Barna Szemek, a Cigándi Gyermek Néptáncegyüttes, a Sarkantyús Néptáncegyüttes, valamint a TriAngel Tánccsoport is bemutatta színvonalas produkcióit. A fellépők közös flashmob előadása igazi tánckavalkádot teremtett a Múzeumporta színpadán. Bemutatóik hatalmas sikert arattak a nézők körében. A Múzeumporta udvarán táncházzal kedveskedtek a szervezők. A talpalávalót a Zsindely Népzenei Együttes szolgáltatta

A program a Free Kor-Társ Folk stílus megteremtőjének, a Zsaya együttesnek a koncertjével zárult.

A nap folyamán kiegészítő programként népjátékok, ugrálóvár, táralatvezetés és kirakodó vásár várta a látogatókat.