2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

Államalapítás ünnepe

2017.08.22.

Változékony időjárás fogadta a Cigándra érkező vendégeket 2017. augusztus 20-án az államalapítás ünnepén megtartott városnapon.
A nap folyamán párhuzamosan zajlottak az események a Bodrogközi Múzeumportán és a szabadtéri színpadon és a református templomban.

A református templomban megtartott ünnepi istentiszteleten Kristóf István és Takács Albert, református lelkészek áldották meg az új kenyeret.

A múzeumportán főzőversenyen mérhették össze szakács tudományukat a nevezett csapatok. A tavalyi évhez hasonlóan idén is lehetett nevezni a Cigánd Legerősebb Embere versenyre, mely idén is kiélezett küzdelmet hozott a résztvevők között. A versenyzők dolgát nehezítette a folyamatosan erősödő eső is. A kísérő programok között szerepelt népi játszóház, csillám tetoválás, a Sőregi-ház kiállításának megtekintése, valamint dodzsem, körhinta, kürtős kalács és számos izgalmas kikapcsolódási lehetőség. A múzeumporta előtt a Magyar Honvédség tartott toborzást, valamint airsoft lövészetet.

A Hősök tere mellett az Etele Hagyományőrző Lovas és Szabadidősport Egyesület tagjai tartottak lovasíjász bemutatót.

A szabadtéri színpad kulturális műsorát a Bodrogközi Cigányzenekar előadása nyitotta meg. Ezt követően a cigándi amatőr művészeti csoportok léptek színpadra: Csárdás Citerazenekar és Asszonykórus, TriAngel Majorette Tánccsoport, Sárospataki Alapfokú Művészeti Iskola moderntánc tagozatos növendékei, Cigándi Gyermektánccsoport.

A csoportokat a tv-ből már jól ismert előadó Mohácsi Brigi mulatós műsora követte, akivel a hideg időjárás ellenére sokan énekeltek együtt. A mulatós műsor után az Éjjel-nappal Budapest egykori szereplője, a Reginát alakító Polyák Rita lépett színpadra, aki szintén hatalmas sikert aratott a rajongók körében.

A zenei produkciók után ismét a táncé volt a főszerep, hiszen a Sarkantyús Néptáncegyüttes tagjai léptek színpadra.

A táncosok után a főzőverseny és a Cigánd Legerősebb Embere vetélkedő eredményhirdetése következett.

Főzőverseny eredménye:

1. helyezett: Cigándi Általános Iskola Tanulóiért Alapítvány

2. helyezett: BTKT Szociális Szolgáltató Központ

3. helyezett: Cigándi Tündérkert Óvoda

Különdíj:

Magyaró Község

Cigánd SE Fiataljai

Cigánd Legerősebb Embere cím birtokosa a tavalyi évhez hasonlóan Helmeczy Tibor (Királyhelmec, Szlovákia) lett, aki ezzel megvédte címét, mögötte Varga András (Cigánd) végzett, azonban Helmeczy Tibor felajánlotta címét a második helyezett Varga Andrásnak.

Ünnepi köszöntőt mondott Oláh Krisztián polgármester úr és Dr. Hörcsik Richárd országgyűlési képviselő úr.

A hivatalos program után az erdélyi testvértelepülés, Magyaró tánccsoportja adott színvonalas műsort. A kulturális műsort követően Szabó Ákos és csapata fokozta az izgalmakat, akik motoros bemutatójukkal ejtették ámulatba a nézőket.

Rövid technikai átállást követően az este sztárvendége, a Kárpátia együttes remekbe szabott koncertjét élvezhette a publikum.

A nap záróeseményeként a tűzijátékban gyönyörködhettek mindazok, akik kilátogattak az államalapítás alkalmából megrendezett városnapra.

Ezúton szeretnénk megköszönni minden közreműködő intézménynek, dolgozónak, fellépőnek, Magyaró község delegációjának, valamint minden támogatónak a munkáját!

Nélkülük nem jöhetett volna létre ez a rendezvény!