2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

Fantasztikus elismerésben részesült a Bodrogközi Múzeumporta

2016.05.24.

A Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület huszadik alkalommal hirdette meg „Az év múzeuma” pályázatot, amelyre 2015-ös tevékenységét felmérve 6 intézmény jelentkezett. Az elismerés a muzeális intézmények működésének átfogó elemzése alapján kivívható rang. A pályázat bíráló bizottságát ebben az évben is a Pulszky Társaság és a társkiíró szervezetek (az ICOM /Múzeumok Nemzetközi Tanácsa/ Magyar Nemzeti Bizottsága, az Országos Közgyűjtemények Szövetsége, a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Közgyűjteményi Főosztálya és a Magyar Nemzeti Múzeum) képviselői alkották. A tagok: Bereczki Ibolya, Császtvay Tünde, Deme Péter, Kiss Imre, Molnárné Aczél Eszter, Matskási István, Török Petra, Végh Katalin és Zomborka Márta.

„Az év kiállítása” hatodik alkalommal meghirdetett pályázatára tizennégy intézmény jelentkezett tárlatával. A legeredetibb, magas színvonalon megvalósított állandó vagy időszaki kiállítás elismerő, egyben a hatékony, korszerű kiállítási kommunikációra jó példákat felmutató, és a magyarországi múzeumok közötti szakmai kapcsolatokat, együttműködést javítani szándékozó pályázat bíráló bizottsága (Bajzáth Judit, Deme Péter, Gózon Ákos, Janotka Mónika, Kalla Zsuzsa, Mányi István, Rajcsányi Gellért, Sári Zsolt, Vásárhelyi Tamás) hat kiállítást juttatott a második fordulóba.

„AZ ÉV KIÁLLÍTÁSA 2015”

A BÍRÁLÓ BIZOTTSÁG KÜLÖNDÍJÁT

a Bodrogközi Múzeumporta érdemelte ki (Cigánd) a Sőregi-ház állandó kiállításáért, mely a szakmai alapokra épülő tárlatában kiválóan és vonzóan alkalmazza a legmodernebb eszközöket. Az alkotók: Á. Tóth József tartalmi és vizuális tervezés; Szvoboda László audiovizuális tartalom elkészítése; Viga Gyula szakmai koncepció, etnográfiai tartalom.

„AZ ÉV MÚZEUMA 2015”

A BÍRÁLÓ BIZOTTSÁG ELISMERŐ OKLEVELÉT

érdemelte ki a Bodrogközi Múzeumporta, Cigánd (fenntartója Cigánd Város Önkormányzata, vezetője Szabóné Horváth Eszter), közösségi szerepéért, a példaértékű, hosszútávú fejlesztését, a Bodrogköz egészét bemutató látványos, korszerű állandó kiállításáért.

Köszönjük!