Nyitvatartás :

2017. május 01. – 2017. október 1.

hétfő: zárva

keddtől – szombat: 10–17 óra között

vasárnap: 10-15 óra között

Farsang a Múzeumportán

2016.02.10.

Télbúcsúztató rendezvényt szerveztünk, melyen a Bodrogköz Kincsei Bölcsőde, a Cigándi Tündérkert Mesteróvoda és a Nefelejcs Kiskórus vett részt.

A farsangi időszak végén, a nagyböjti időszak kezdetén, húshagyó kedden tartottak foglalkozást a Bodrogközi Múzeumportán 2016. február 9-én.

A programon délelőtti szakaszában, sorrendben a Bodrogköz Kincsei Bölcsőde gyermekei és nevelőik és a Cigándi Tündérkert Óvoda óvodásai és a pedagógusok búcsúztatták a telet.

A gyerekeket és kísérőiket Szabóné Horváth Eszter a Múzeumporta vezetője köszöntötte.

Mindkét csoport először a Múzeumporta előtti téren felállított egy-egy kiszebáb elégetésével és hangos énekszóval, farsangi búcsúztató rigmusok kiabálásával űzték el a telet.

A kiszebáb égetést követően különböző ügyességi játékokat próbálhattak ki a megjelenteket. Volt többek között kakaslövés, pecázás, célba dobás stb., valamint fényképet is készíthettek a színpadon felállított paravánra festett vicces farsangi maszkokba bújva és a farsangi busó bábuval.

Délután a Nefelejcs Kiskórus tagjai látogattak el az intézménybe, akik egy közös beszélgetés és éneklés után szintén kipróbálhattak a fent említett játékok közül párat, valamint más ügyességi feladatokat kellett megoldaniuk.

A nagyon jó hangulatú programot követően mindenki élményekkel gazdagon térhetett haza.

Farsang révén nem maradhatott el a farsangi fánk sem, mellyel a szervezők kedveskedtek  minden kedves vendégnek a nap folyamán.