Farsangi programok Cigándon

2018.02.15.

Igazi karneváli hangulatban telt a farsangi időszak utolsó napja Cigándon.
2018. február 13-án a Bodrogközi Múzeumportán és a Városi Könyvtárban is zajlottak az események.

Délelőtt a Bodrogköz Kincsei Bölcsőde és a Cigándi Tündérkert Óvoda népi rigmusok csujogatása, farsangi énekek éneklése és nagy hangoskodás közepette égették el a kiszebábot a Múzeumporta előtti téren. A gyerekek forró teával melegítették fel magukat, a farsangi fánkot a rossz idő miatt az óvodában fogyasztották el.

Délután a Városi Könyvtárban az Kántor Mihály Általános Iskola tanulói vettek részt egy farsangi játszóházban, ahol különböző maszkokat készíthettek. Bötkyösné Fodor Kitti könyvtárvezető a farsangi szokásokról beszélt a gyerekeknek és farsangi verseket olvasott fel a jelenlévőknek.

A könyvtári programmal párhuzamosan a Nefelejcs Kiskórus tagjai a Múzeumportán búcsúztatták a telet. A vidám hangulatú eseményen kipróbálhatták a népi játékokat, megkóstolhatták a farsangi fánkot és elégették a telet szimbolizáló kiszebábot is.