2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

Gyermeknap a Bodrogközi Múzeumportán

2016.06.08.

Ragyogó időben rendezték meg Cigándon, a Bodrogközi Múzeumportán a Gyermeknapot 2016. május 29-én vasárnap délután.

A szervezők színes programokkal várták a gyerekeket, akik nagy számmal és még nagyobb lelkesedéssel vettek részt a rendezvényen.

A jelenlévők agyagozhattak, kipróbálhatták az udvaron elhelyezett népi játékokat, métázhattak, az állatsimogató lakóiról gondoskodtak, etették, itatták, szeretgették őket. Köszönjük a nevükben is a törődést!

A pajtában diafilmeket vetítettek, amire a gyerekek mellett a szülők is érdeklődéssel ültek be. Négy közkedvelt mesét hallgathattak meg a „kis autósmoziban”.

Azok a gyerekek, akik egy kis kalandra vágytak kincskeresésen vehettek részt, ugyanis az őrtorony környékén elrejtett tallérokat kellett megkeresniük. Aki talált egyet, apró ajándékot kapott érte.

A résztevők számára, a rendezvény alatt a dolgozók hűsítő, „kézműves limonádét „készítettek, de emellett fonott kaláccsal és kakaós tekerccsel is kedveskedtek a látogatóknak.

A szervezők nevében szeretnénk megköszönni minden támogatónak, szülőnek, dolgozónak az önzetlen munkáját, ami nélkül nem jöhetett volna létre ez a nap.