Gyermeknap a Bodrogközi Múzeumportán

2016.06.08.

Ragyogó időben rendezték meg Cigándon, a Bodrogközi Múzeumportán a Gyermeknapot 2016. május 29-én vasárnap délután.

A szervezők színes programokkal várták a gyerekeket, akik nagy számmal és még nagyobb lelkesedéssel vettek részt a rendezvényen.

A jelenlévők agyagozhattak, kipróbálhatták az udvaron elhelyezett népi játékokat, métázhattak, az állatsimogató lakóiról gondoskodtak, etették, itatták, szeretgették őket. Köszönjük a nevükben is a törődést!

A pajtában diafilmeket vetítettek, amire a gyerekek mellett a szülők is érdeklődéssel ültek be. Négy közkedvelt mesét hallgathattak meg a „kis autósmoziban”.

Azok a gyerekek, akik egy kis kalandra vágytak kincskeresésen vehettek részt, ugyanis az őrtorony környékén elrejtett tallérokat kellett megkeresniük. Aki talált egyet, apró ajándékot kapott érte.

A résztevők számára, a rendezvény alatt a dolgozók hűsítő, „kézműves limonádét „készítettek, de emellett fonott kaláccsal és kakaós tekerccsel is kedveskedtek a látogatóknak.

A szervezők nevében szeretnénk megköszönni minden támogatónak, szülőnek, dolgozónak az önzetlen munkáját, ami nélkül nem jöhetett volna létre ez a nap.