2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

Húsvét a Bodrogközi Múzeumportán

2017.04.26.

Ragyogó idő, szikrázó napsütés fogadta a látogatókat a Bodrogközi Múzeumporta rendezvényén 2017. április 17-én, húsvéthétfőn.

A programra kilátogatók változatos dolgokat próbálhattak ki. Kicsik és nagyok egyaránt játszhattak a nép játékokkal, „A Bodrogköz Tájmúzeumáért” Alapítvány önkénteseivel tojást festhettek, az intézmény területén található állatokat megnézhették, megsimogathatták.
A gyerekek tojáskereső és nyuszifogó versenyen vehettek részt. A nyuszifogó versenyre öt korosztályban lehetett nevezni. Korcsoportonként az a gyerek, aki elkapta a nyuszit, haza vihette az állatot.
A rendezvény ideje alatt házi készítésű süteményeket, kecskesajtot és különböző házi készítésű finomságokat is vásárolhattak a vendégek.
A nap fénypontja a húsvéti pályázat eredményhirdetése volt, amelyre a szervezők különböző technikákkal készült, egyedi elgondolású húsvéti díszeket, dekorációkat vártak. A pályázatra öt kategóriában lehetett nevezni. A beküldött munkák nem is okoztak csalódást, viszont annál több munkát adtak a zsűrinek. Nagyon kreatív és érdekes alkotások készültek, melyből nagyon nehéz volt kiválasztani a legjobbakat.

Az eredmény:

Első kategória: óvoda, iskola alsó tagozat:

1. helyezett: Markovics Bertalan (Királyhelmec Speciális Alapiskola)
2. helyezett: Szabó Áron László (Kántor Mihály Általános Iskola, Cigánd)
3. helyezett: Franc Mária Magdaléna (Királyhelmec Speciális Alapiskola)
Különdíj: Dorony Jáde
Kopasz Blanka – Németh Hanna
Bandor Hajnalka
A legfiatalabb alkotó:
Kristóf Kincső

Második kategória: általános iskola felső tagozat:

Nívódíj és 1. helyezés: Bandor Ingrid (Királyhelmec Speciális Alapiskola)
Különdíj: Gabriel Bodor (Királyhelmec Speciális Alapiskola)

Ebben a kategóriában a többi munkát egyformán értékelte a zsűri.
A díjazottakon kívül a ricsei II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és a sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola diákjai is küldtek munkákat a pályázatra.

Harmadik kategória: óvodák, bölcsődék:

1. helyezett: Napsugár csoport (Cigánd)
2. helyezett: Süni csoport (Cigánd)
Nívódíj: Cigándi Tündérkert Óvoda

Negyedik kategória: intézmények

1. helyezett: BTKT Szociális Alapszolgáltató Központ Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye (Cigánd)
2. helyezett: Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Cigándi Tagintézménye (Cigánd)
3. BTKT Idősek Klubja (Cigánd)
Nívódíj: Cigánd Járási Hivatal Hatóság és Gyámügyi Osztály (Cigánd)

Ötödik kategória: Egyéni

1. helyezés: Király Ilona (Cigánd)
2. helyezés: Gál Béláné (Cigánd) és Gál Jánosné (Cigánd)
3. Tatárkáné Nagy Anna és Göncziné Tóth Renáta (Cigánd)
Nívódíj: Lehoczki Sándorné - a cigándi minták pontos, precíz bemutatásáért és a pályamunka hagyományos technikával való elkészítésért.

Különdíj és közönségdíj: Lehóczki Ferencné és Balla Jánosné a kreativitásért, gazdag pályamunkájáért.

Minden pályázó a Bodrogközi Múzeumporta termékeit kapta ajándékba, melyek fazekas és kézműves termékek voltak.
A nívódíjban, vagy különdíjban részesültek csoport, vagy 5 fő esetén egy ingyenes tárlatvezetést, valamint kézműves foglalkozáson, illetve gasztronómiai ízelítőn való részvételt nyertek.

A szervezők nagy örömére az utolsó három kategóriában túlnyomórészt cigándi lakosok, intézmények jelentkeztek, akik a többiekhez hasonlóan színvonalas és egyedi dekorációkat adtak be.

Gratulálunk a díjazottaknak!

A szervezők nevében szeretnénk minden partnernek megköszönni a támogatást és a felajánlásokat, nélkülük nem jöhetett volna létre ez a szép, ünnepi rendezvény.