2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

Húsvét a Bodrogközi Múzeumportán

2018.04.03.

Hagyományainkhoz híven, az idén is megrendeztük húsvéti programunkat.
2018. március 31-én kicsik és nagyok látogattak el intézményünkbe, ahol egy kellemes délelőtött tölthettek el.

A nap folyamán "A Bodrogköz Tájmúzeumáért" Alapítvány önkénteseinek segítségével különböző tojásfestési technikákat sajátíthattak el a vendégeink, Csomós Anita közreműködésével a gömöri tojásfestés rejtelmeibe nyerhettek betekintést az érdeklődők.

A Húsvéti dekorációs pályázatra nagyon sok kreatív, egyedi technikával készült pályamunka érkezett be.

Az eredményhirdetést a Sőregi ház alsó kiállítótermében tartottuk meg, ahol Szabóné Horváth Eszter köszöntötte a megjelent vendégeket és röviden értékelte a pályázatokat, illetve adta át az ajándékokat minden díjaztottnak.

Az éven a felnőtt korosztályban a Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye, a B.A.Z. Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Cigándi Tagintézménye, a Cigándi Tündérkert Óvoda, a Bodrogköz Kincsei Bölcsőde, és "A Bodrogköz Tájmúzeumáért" Alapítvány, a BTKT Szociális Szolgáltató Központ Cigándi Idősek Klubja dolgozói, önkéntesei, tagjai valamint Gál Jánosné és Király Ilona, Juhász János és unokája valamint Fodor Tünde, a gyermek korcsoportban Gál Sára, Szabó Áron, Szabó Lea és Dorony Jáde részesült elismerésben.

A rendezvény alatt a piactéren feállított játékokat is kipróbálhatták a látogatóink, valamint tombola sorsolás keretén belül gazdára talált nyolc darab nyuszi is.