2018. október 01. – 2019. április 01.

hétfő - zárva

kedd - 10.00 - 16.00

szerda - 10.00 - 16.00

csütörtök - 10.00 - 16.00

péntek - 10.00 - 13.00

szombat - előzetes egyeztetés alapján

vasárnap - zárva

Húsvét a Bodrogközi Múzeumportán

2018.04.03.

Hagyományainkhoz híven, az idén is megrendeztük húsvéti programunkat.
2018. március 31-én kicsik és nagyok látogattak el intézményünkbe, ahol egy kellemes délelőtött tölthettek el.

A nap folyamán "A Bodrogköz Tájmúzeumáért" Alapítvány önkénteseinek segítségével különböző tojásfestési technikákat sajátíthattak el a vendégeink, Csomós Anita közreműködésével a gömöri tojásfestés rejtelmeibe nyerhettek betekintést az érdeklődők.

A Húsvéti dekorációs pályázatra nagyon sok kreatív, egyedi technikával készült pályamunka érkezett be.

Az eredményhirdetést a Sőregi ház alsó kiállítótermében tartottuk meg, ahol Szabóné Horváth Eszter köszöntötte a megjelent vendégeket és röviden értékelte a pályázatokat, illetve adta át az ajándékokat minden díjaztottnak.

Az éven a felnőtt korosztályban a Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye, a B.A.Z. Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Cigándi Tagintézménye, a Cigándi Tündérkert Óvoda, a Bodrogköz Kincsei Bölcsőde, és "A Bodrogköz Tájmúzeumáért" Alapítvány, a BTKT Szociális Szolgáltató Központ Cigándi Idősek Klubja dolgozói, önkéntesei, tagjai valamint Gál Jánosné és Király Ilona, Juhász János és unokája valamint Fodor Tünde, a gyermek korcsoportban Gál Sára, Szabó Áron, Szabó Lea és Dorony Jáde részesült elismerésben.

A rendezvény alatt a piactéren feállított játékokat is kipróbálhatták a látogatóink, valamint tombola sorsolás keretén belül gazdára talált nyolc darab nyuszi is.