Húsvéti játszóház a Bodrogközi Múzeumportán

2016.04.04.

A húsvéti hagyományokat felelevenítő játszóházat rendeztünk húsvét hétfőn, 2016. március 28-án.

A húsvéti hagyományokat elevenítették fel Cigándon,a Bodrogközi Múzeumportán 2016. március 28-án.

A jó időnek is köszönhetően közel 300 fő vett részt a rendezvényen.

A szervezők kicsiknek és nagyoknak egyaránt készültek programokkal. A délelőtt három különböző kézműves foglalkozáson vehettek részt. Többek között tojást is festhettek berzseléses , szalma rátétes és viaszolásos technikával.

Tojáskereső versenyt hirdettek a kicsiknek, melynek végén  4 gyerek megosztva nyerte el  az első helyezést.

Sokan jelentkeztek a Nyuszi hopp! Máris egyet elkapott nevet viselő versenyre, ahol  az állatsimogatóban található négy kis nyuszit kellett megfogni . A jelentkezőket négy korcsoportra osztották életkor szerint, és korosztályonként egy-egy nyuszit kellett elkapniuk a  versenyen résztvevőknek. A legügyesebb gyermek, akinek sikerült megfognia a nyulat, megtarthatta az állatot.

Mindemellett gasztronómiai kóstoló is várta az eseményre érkezőket. A HÍR védjegyes apróbélessel és  „kőtt”  bélessel kedveskedtek a látogatóknak.

A táncpajtában kézműves termékek és egyéb Múzeumportán készített termékeket vásárolhattak a kedves vendégek.

A Sőrgi-ház foglalkoztatójában a Múzeumporta húsvéti pályázatának kiállítását, valamint a vámosújfalusi Búzavirág Alapítvány időszaki kiállítását nyitották meg. A kiállítás 2016. április 20-ig tekinthető meg  az érdeklődők számára.

A nap kiemelkedő eseménye volt a húsvéti pályázat eredményének kihirdetése. A pályázatra 26 munka érkezett be, melyből a legszebbek kiválasztása és értékelése igen csak nehéz feladat elé állította a szervezőket.

Végeredményben 5 nívódíjat, 9 második helyezést és 9 harmadik helyezést osztott ki az értékelő bizottság, valamint az általános iskolás kategóriában plusz egy első helyezést adott át a zsűri.

A rendezvény ideje alatt népi játékokat is kipróbálhattak a vendégek.

A program végén mindenki élményekkel gazdagodva tért haza

otthonaikba.