Márton napi vigasság a Bodrogközi Múzeumportán

2015.12.02.

Már hagyományos rendezvény a Márton napi vigasság a Bodrogközi Múzeumportán . Az idén is színes programokkal, játékos feladatokkal várták a szervezők a kicsiket és nagyokat egyaránt.

Márton az adventi 40 napos böjtöt megelőző utolsó olyan nap, amelyen még lehetett vásárokat, nagy lakomákat és bálokat rendezni. Valamint időjárás jósló nap is volt egyben a hagyományos paraszti kultúrában.

Már hagyományosan tartották meg a Márton napi vigasságot a Bodrogközi Múzeumportán 2015. november 11-én.

A nap folyamán a játékos feladatokon a Cigándi Tündérkert Óvoda óvodásai és a Kántor Mihály Általános Iskola diákjai vettek részt.

Az óvodások "libát" tömhettek, cél dobhattak és libát ábrázoló figurákat kereshettek. A legügyesebb csoportok oklevéllel gazdagodtak.

Az iskolások agyagozhattak, libazsíros kenyeret készíthettek, amit el is fogyaszthattak és elkészíthették a közös "Márton napi libát" .