2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

Megnyitotta kapuit a Múlt-kor háza

2021.10.06.

A TOP-1.2.1-16-BO1-2017-00012 számú A Bodrogközi Múzeumporta attrakció bővítése című pályázat második üteménben, a város kulturális életének meghatározó szerepét betöltő intézmény új kiállítótérrel és kiállítással bővült. A projekt összköltsége 138.879.238 Ft.

Városunk első turisztikai célt szolgáló intézménye a Falumúzeum volt, amely az évek során folyamatosan bővült és egyre meghatározóbbá vált a város és a Bodrogköz turisztikai életében. 2015-ben, egy határon átnyúló pályázat részeként megszületett a Bodrogközi Múzeumporta, amit túlzás nélkül nevezhetünk Cigánd hagyományőrző és hagyományt éltető fellegvárának. Az intézmény térségben betöltött egyre nagyobb szerepe, a látogatók számának folyamatos emelkedése indokolttá tette az újabb bővítést, így a város vezetése a kiállítótér fejlesztése mellett döntött. 2018-2019-ben elkészültek a kiállító tér tervei, amely után elindulhatott a beruházás.

Az új kiállítás, a Múlt-kor háza, az 1945-68 közötti időszakot foglalja magába, amely a második világháború végétől követi végig azt az időszakot, ahogyan az országos történelem hatásai formálták a magyarországi Bodrogköz és benne Cigánd népének állapotát, kulturális arculatát. A kiállítás nem nélkülözi a korszakokra jellemző tárgyakat és a mai, modern szemléltető high-tech eszközöket sem.

Az új épületet 2021. június 18-án adták át ünnepélyesen a látogatóknak. Az ünnepi alkalmon a város vezetésén kívül számos prominens vendég is tiszteletét tette. Jelenlétük bizonyítja, mekkora jelentősége van ennek a kiállításnak nemcsak Cigándon, hanem az egész országban.

A megjelent vendégeket Szabóné Horváth Eszter, a Bodrogközi Múzeumporta vezetője köszöntötte. Röviden összefoglalta az elmúlt időszakban bekövetkezett változásokat és köszönetet mondott mindenkinek, aki munkájával hozzájárult ennek a fantasztikus kiállításnak a létrejöttéhez.

Ünnepi köszöntőt mondott Bánné dr. Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnökasszonya, dr. Hörcsik Richárd, Abaúj-Zemplén országgyűlési képviselője, valamint Mátyás Edina a Nemzeti Művelődési Intézet Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Igazgatóságának igazgatóasszonya.

Az átadó ceremónián közreműködött a Sarkantyús Néptáncegyüttes, a Széptan Alapfokú Művészeti Iskola növendékei Némethy Viktória vezetésével, Tódi István és Szabó Lea.

A történelmi egyházak képviseletében áldást mondott Kristóf István református lelkész.

Az ünnepélyes szalagátvágást követően a jelenlévők megtekinthették az újonnan nyílt kiállítást.

Az ünnepi ebéd előtt polgármester úr és Csáki Balázsné, a Bodrogközi Múzeumporta nagykövete emlékezett meg a napokban, 77 éves korában elhunyt Patkó Csabáról, aki hosszú évtizedeken keresztül volt Cigánd kulturális életének emblematikus alakja. Emléke szívünkben örökké él.