2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

Múzeumok párbeszéde - projektzáró rendezvény

2015.11.10.

A HUSK/1101/1.3.1/0244 számú , Múzeumok párbeszéde elnevezésű projekt zárásán vehettek részt Cigándon az eseményre meghívottak. A szakmai programon betekinthettek a vendégek Cigánd és a Bodrogköz varázslatos kultúrájába.

A Múzeumok párbeszéde elnevezésű határon átnyúló Európai Uniós pályázat záró rendezvényét tartották Cigándon 2015. október 27-én.

A rendezvényen Cigánd városának vezetésén kívül részt vett Zvolensky Gabriella, a királyhelmeci Bodrogközi és Ung-vidéki Közművelődési Intézet Kassai Megyei Önkormányzat Kulturális Intézményének igazgatója, Pataky Károly, Királyhelmec polgármestere, valamint mindazon személyek, akik a pályázat megvalósításában valamilyen formában szerepet vállaltak.

Az eseményen a vendégek megtekinthettek egy kisfilmet Cigánd városáról, majd ezt követően a Cigándi Tündérkert Hagyományőrző mesteróvoda, Szabóné Horváth Eszter, valamint a Sarkantyús Néptáncegyüttes előadásai szórakoztatták a publikumot.

A kulturális műsorokat követően a a projekt partnerek nevében köszöntőt mondott Csáki Balázsné, "A Bodrogköz Tájmúzeumáért" Alapítvány kuratóriumának elnök asszonya, Zvolensky Gabriella, a királyhelmeci Bodrogközi és Ung-vidéki Közművelődési Intézet Kassai Megyei Önkormányzat Kulturális Intézményének igazgatója és Pataky Károly, Királyhelmec polgármestere.

A köszöntő után szakmai előadásokat  hallhattak Cservenyák Lászlótól a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetségének elnökétől a Vidéki múzeumok szerepe és lehetőségei a kulturális palettán címmel és Viga Gyulától a Miskolci Egyetem docensétől, Alsó-és Felső-Bodrogköz értékeinek bemutatása címmel.

A projekt eredményeit Ablonczy Dániel, Cigánd alpolgármestere és Szemán Tibor, a királyhelmeci Majláth József Múzeum szakelőadója ismertette a vendégekkel.

Az előadásokat követően a meghívottak megtekinthették a projekt keretében létrejött Bodrogközi Múzeumporta kiállító tereit.

A jó hangulatú ebédhez a Csárdás Citerazenekar és Hagyományőrző Énekkara szolgáltatta a muzsikát.

-kg-