Nyitvatartás :

2017. május 01. – 2017. október 1.

hétfő: zárva

keddtől – szombat: 10–17 óra között

vasárnap: 10-15 óra között

OVI-KERT PROGRAM A MÚZEUMPORTÁN!

2017.09.07.

A Cigándi Tündérkert Óvoda és a Bodrogközi Múzeumporta közösen indította el az Ovi-kert programot az elmúlt nevelési évben.

program célja az óvodás korú gyermekek egészséges táplálkozásra, valamint a munkára, növénygondozásra való nevelése.
Az óvoda hat csoportjának saját parcellái voltak, melyben hagymát, sárgarépát, petrezselymet, borsót, paradicsomot, paprikát, retket és káposztát neveltek az ovisok.
A gondozási munkák végén az ovisok a múzeumporta játszóterein pihenték ki a fáradalmakat.
A megtermelt zöldségeket folyamatosan el is fogyasztották valamint a nevelők segítségével vegyes vágott savanyúságot és lecsót készítettek.