PET-KUPA 2015. Cigánd

2015.07.26.

2015. június 26-án befutottak Cigánra az idei PET KUPA résztvevői.

A Tiszán az utóbbi években rendszeressé vált az áradásokat kísérő PET palack árhullám. Az évente hozzánk érkező, több száz köbméternyi pillepalack és egyéb háztartási hulladék kb. 90%-a határainkon túlról, Ukrajnából és Romániából származik. A probléma megoldásához országok közötti összefogásra, helyi közösségek aktivitására, ismeretterjesztésre, hagyományteremtésre, szemléletformálásra van szükség. Ehhez járul hozzá a civil szférában tevékenykedő Természetfilm.hu Tudományos Filmműhely Egyesület kezdeményezése, a PET Kupa. 2013-ban a Természetfilm.hu a Médiatanács támogatásával filmet készített “Valamit visz a víz címmel” a Felső-Tiszát sújtó környezeti problémáról. A filmes stáb a Tiszából PET palackokat gyűjtött, és hajót épített. Az egyéni akció hamarosan közösségi eseménnyé nőtte ki magát, a szemétgyűjtéshez és a hajóépítéshez egyre többen csatlakoztak. 2013 júliusában Tivadarnál startolt el az I. PET Kupa, melynek során 4 hajóegység több mint 30 fős legénységgel egy hét alatt több mint 100 folyamkilométert tett meg, kizárólag megújuló energiát használva. A hajókat ünnepélyes keretek között, Cigándon adták át a hulladék kezelőknek, akik gondoskodtak a hajótestek-, és az út során gyűjtött, több mint 8000 PET palack újrafelhasználásáról. A PET Kupa szervezőinek hosszú távú célja, hogy felszámolja a menetrendszerűen érkező PET palack áradatot.
további információkért látogass el a PET Kupa oldalára: petkupa.hu
adj egy Like-ot a szennyezés ellen küzdő PET kalózoknak: facebook.com/petkupa

the PET Cup initiative from Filmjungle on Vimeo.