Nyitvatartás :

2017. május 01. – 2017. október 1.

hétfő: zárva

keddtől – szombat: 10–17 óra között

vasárnap: 10-15 óra között

Pünkösdi viruskodás

2016.05.18.

Egy remek hangulatú rendezvényt tartottak a Bodrogközi Múzeumportán, ahol az erő és a leleményesség került főszerepbe.

Ezzel a címmel rendeztek, a Bodrogközi Múzeumportán egy kiváló hangulatú programot 2016. május 16-án.

Lovat és lovasát is próbára tették a pünkösdi  virtuskodás feladatai pünkösdhétfőn Cigándon. A Múzeumportára érkezőket különböző népi játékokkal és ügyességi feladatokkal várták, melyekre a helyszínen lehetett jelentkezni. A  pünkösdi program alkalmával a már-már elfeledett hagyományokat, a Bodrogköz kapcsolódó népszokásokat elevenítetek fel, többek között íjászat, sodrófa hajítás, lovas ügyességi feladatok.

A legügyesebbek oklevéllel és értékes ajándékkal gazdagodtak:

A legfurfangosabb asszony: Tolnai Ágnes

A legvitézebb ifjú: Kristóf Gellért

A legvitézebb leány: Szepesy Judit

A legbetyárabb legény: Nagy Roland lett.

Nyereményük az Etele Hagyományőrző, Lovas és Szabadidősport Egyesület felajánlásával fejenként 5000Ft értékben étel-ital utalvány melyet a Kisgaras Sörözőben válthatnak be.

A Pünkösdi vándorkupát a Bodrogközi Kistérségi Járóbeteg Szakellátó Központ dolgozói vihették haza. A kupa mellett nyereményük egy 10.000Ft értékű utalvány szintén a Kisgaras Sörözőbe.

Mindemellett nép játékokat is kipróbálhattak a vendégek, megtekinthették a kiállítást, de akinek kedve volt és előzetesen jelezte, bográcsban főzhetett is a délután folyamán. Külön szeretnénk megköszönni Tiszacsermely polgármesterének, Kecsmár Istvánnak és kis csapatának az általuk készített finom ételt.

A Múzeumporta dolgozói birkapörkölttel és kemencében sült kőttessel kedveskedtek a vendégeknek.

A szervezők nevében szeretnénk megköszönni minden támogatónak és dolgozónak, hogy felajánlásával és munkájával hozzájárult ahhoz, hogy ez a program sikeresen létrejöhessen!