Szent György napi vigasság

2016.04.25.

A rossz időjárás ellenére egy jó hangulatú rendezvényt tartottunk 2016.április 24-én a Múzeumportán

Nem kedvezett az időjárás a szervezőknek, ennek ellenére megtartották a Szent György napi vigasságot a Bodrogközi Múzeumportán 2016. április 24-én Cigándon.

Az erős szél miatt a „Zöldágjárást” sajnos ki kellett venni a programból, de így sem telt eseménytelenül a nap. A délutáni programon a Cigándi Tündérkert Óvoda és Bölcsőde óvodás csoportja, a Csárdás Citerazenekar és Hagyományőrző Énekkar, a Sárospataki Alapfokú Művészeti Iskola moderntánc csoportja, a TriAngel Majorette Tánccsoport, a Nefelejts Kiskórus,a Cigándi Gyermektánccsoport és a Sarkantyús Néptáncegyüttes szórakoztatta a jelenlévőket.

Emellett a Múzeumporta Piacterén kirakodó és virág vásár várta a látogatókat.

A helyi kiadványokon és termékeken kívül a vámosújfalui Búzavirág Alapítvány által készített tárgyakat valamint a Cigándi Tündérkert Óvoda és Bölcsőde dolgozói által készített termékeket is meg lehetett vásárolni.

Ezen a hétvégén a Tájházak napjára való tekintettel kedvezményes áron a Múzeumporta kiállítását is meg lehetett tekinteni.

A délutáni, rosszabbra forduló, esős idő miatt a tervezett Szent György napi szokások úgy, mint Kincskereső, Boszorkány les valamint Ürgeöntés elmaradtak. Ezekkel a programokkal a május végén megrendezésre kerülő gyereknapi, Népi Játékok Fesztiválján találkozhatnak a kedves látogatók.

A vendégek tombolát is vásárolhattak. A szerencsés nyertesek, egy-egy a Múzeumporta kreatív kis csapata által készített virág szobrocskát vihettek haza.

A Bodrogközi Múzeumporta ezúton is szeretné megköszönni minden kedves önkéntesnek, a fellépőnek és szakmai vezetőiknek, Gönczi Zoltánnak, Lőrinc Jánosnak, Linkner Tamásnak valamint a Cigánd Városi Művelődési Központ dolgozóinak, hogy a barátságtalan idő ellenére is megvalósulhatott a rendezvényük.