2021. május 1 - től  2021. szeptember 30-ig

Vasárnap:            10 - 16 óra

BELÉPŐJEGY ÁRAK:

Teljes árú belépőjegy: 1200, - Ft/fő

Diákok (6-26 év között, érvényes diákigazolvány felmutatása mellett): 600,- Ft/fő

Nyugdíjas 62-70 év között: 600 Ft/fő

cigándi lakosok részére 50%-os kedvezmény

Csoportos kedvezmény 15 főtől:

Felnőtt: 1000, - Ft/fő

6-26 év közötti diákok és 62-70 év közötti nyugdíjas: 500,- Ft/fő

Nagycsaládos (2 szülő + 2 vagy több gyermek): 2800,-  Ft

Sétáló jegy, játszótéri használattal egységesen: 400, -Ft/fő

6 éves kor alatt és 70 éves kor fölött: ingyenes

Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel): ingyenes

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN!

Utolsó látogató indítása egy órával zárás előtt!

Zöldágjárás

2017.05.03.

Kissé hűvös idő fogadta a látogatókat és a fellépőket a Bodrogközi Múzeumportán 2017. április 30-án a Zöldágjárás című rendezvényen.

A borús idő ellenére szép számú vendégsereg gyűlt össze. A programon részt vett a budapesti Csodakút óvoda nevelőtestülete és cigándi születésű vezetője Szűcsné Gál Etelka.

Az ünneplők színes szalagokkal díszített ágakkal énekelve, táncolva vonultak végig a település utcáin.
A református gyülekezeti terem elé érve a néptáncos lányok Téglás Dezső citera muzsikájára mutatták be a hagyományos zöldágjárást. A bemutatót követően Kristóf István református lelkész olvasott fel egy részt a Bibliából.

A Bodrogközi Múzeumporta NÉPI színpadán felléptek Cigánd város amatőr művészeti csoportjai: a Cigándi Tündérkert Óvoda óvodásai, a Sarkantyús Néptáncegyüttes, a Cigándi Gyermektánccsoport, a Csárdás Citerazenekar és Asszonykórus, a Nefelejts Kiskórus, a TriAngel Majorette Tánccsoport, a Sárospataki AMI Cigándi Tagozatának modern-tánc csoportja, valamint Szabóné Horváth Eszter és Némethy Viktória.

A rendezvény időtartama alatt az idelátogatók megízlelhették a méltán "HÍR"-es cigándi apróbélest, népi játékokon játszhattak a gyerekek, „A Bodrogköz Tájmúzeumáért” Alapítvány önkénteseivel kézműves technikákat mutattak be. Az ETELE Hagyományőrző Lovas és Szabadidő Egyesület tagjaival pedig a bátrabbak lovagolhattak és íjászkodhattak is. A fellépő csoportokat Linkner Tamás jóvoltából finom gulyásleves várta.

Köszönjük partnereinknek a támogatást, a fellépő amatőr művészeti csoportoknak a színvonalas műsorokat!

A képeket az alábbi linken tekintheti meg: