TELEFON: +36202384005

Szeretettel várjuk Önöket!

BELÉPŐDÍJAK:

- Felnőtt (teljes árú) - 2000 Ft/fő

- 6 - 26 év közötti diákok (érvényes diákigazolvány felmutatása mellett)

- 62 - 70 év közötti nyugdíjasok (kedvezményes) - 1000 Ft/fő

- Csoportos felnőtt - 15 fő feletti létszámtól - 1800 Ft/fő

- Csoportos 6-26 év közötti diákok

- 62-70 év közötti nyugdíjasok 15 fő feletti létszámtól - 900 Ft/fő

- Nagycsaládos (2 szülő+2 vagy több gyermek) - 4000 Ft

- 6 év alatti és 70 év felett - INGYENES

- Pedagógusok és múzeumi, könyvtári és levéltári dolgozók - INGYENES

- Fogyatékkal élők (személyenként egy kísérővel) - INGYENES

- SÉTÁLÓJGEY - 700Ft/fő

TÁJÉKOZTATJUK A TISZTELT LÁTOGATÓKAT, HOGY A MÚZEUMPORTA KIÁLLÍTÁSAINAK MEGTEKINTÉSE A HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN TÖRTÉNIK, A JEGYPÉNZTÁRNÁL TÖRTÉNT ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN.

2018.06.29. - Semmelweis nap

2018.07.02.

Július elseje a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe, az „anyák megmentője” Semmelweis Ignác előtt tisztelegve a Bodrogközi Múzeumportán gyűltek össze a Bodrogközben dolgozó egészségügyi dolgozók 2018. június 29-én.

Az eseményen részt vett a Oláh Krisztián polgármester, Ablonczy Dániel alpolgármester, Dr. Szepesy Márk jegyző, valamint a helyi képviselő-testület képviseletében Tóth János.

A vendégeket Bodnár Andrásné, a Bodrogközi Kistérségi Járóbeteg Szakellátó Központ képviselője köszöntötte.

A rendezvényen Paládi Petra, a Széptan Alapfokú Művészeti Iskola növendéke adott elő hegedű darabot Némethy Viktória zongora kíséretében, felkészítője Orosz Magdolna. Harsányi Zsófia Jennifer Hudson Only Nigth One című dalát énekelte el.
Semmelweis Ignácra emlékezve egy képzeletbeli levelet olvasott fel Dr. Berzéky József szülész-nőgyógyász főorvos, melyben az egykori doktor cselekedeteinek a mai világra tett hatásáról beszélt.

Dr. Szepesy Márk, dr. Kásler Miklós emberi erőforrások miniszterének köszöntő levelét olvasta fel a jelenlévőknek.

Dr. Németh Lajos beszéde következett, aki kiemelte a fiatalok mentális problémáinak növekedését.

Ezt követően Bodnár Andrásné tájékoztatta a megjelent vendégeket, hogy Cigánd város képviselő-testülete, a térségben végzett több évtizedes szakmai munkájának elismeréseként a „Bodrogköz Orvosa” címet adományozta dr. Angyal Angéla és dr. Salamon Sándor orvos-házaspárnak.

A járóbeteg szakellátó központ „Év dolgozója” címet Benyus Ferencné vehette át. Dr. Szulics Péter, a társaság ügyvezetője, a dolgozók apró ajándékát vehette át.